« Tilbake

RM Terreng 2018 - sprint, Region Nord

Regionsmesterskap i Bodø 29-30.september 2018

Bodø Cykleklubb inviterer hele NCF Region Nord til festhelg 29-30.september i terreng. 

Lørdag 29.september kl 14:00 - Rundbane 5,1 km  Start ved Vågøyvatnet i lysløypen.   Parkering ved Maskinisten, så må man sykle til løypestart (fin oppvarming).
segmentet for elite aktivt på Strava, XC-O RM2018.
Beskrivelse av løypen:
Korte, men tøffe kneiker oppover
, rask og leken nedover. Over 80% av løypen går på gamle traktorveier og singletrack i Bodømarka, med et lite raskt strekk på grus/lysløype samt oppløp / teknisk / langesone på grus.

Regionsmesterskap.
M Elite kjører 6 runder
M Junior / K Elite + Menn Masterklassene 30-59 kjører 4 runder
M 15/16 + K Junor + Kvinner Masterklassene 30-59 + Menn Masterklassene 60+ kjører 3 runder
Kvinner Masterklassene 60+ kjører 2 runder

13+ (uten M15/16) får samme trasé uten ekstrasløyfa østover fra bunnen av Omund-bakken. (altså minus partiet mellom 2,5-4,5 km)
Kvinner 15/16 + Menn 13/14 kjører 3 runder
Kvinner 13/14 kjører 2 runder

<13 får ei alternativ løype som e kort nok til å få flere runda innafor 15min makstid.
Menn 11/12 3 runder
Kvinner 11/12 3 runder
M/K 10 2 runder

Paraklassene tilpasses individuelt etter mestringsnivå.

Klubbmesterskap/ tur:
Menn 20-29 5 runder
Kvinner 20-29 / Menn 17-19+30-59 4 runder
Kvinner 17-19+30-59 / Menn 60+ 3 runder
Kvinner 60+ 2 runder


Kaféservering åpent fra kl 12:00

Registering, henting av startnumre fra kl 12:00 (Maskinisten)
Løypen åpner for oppvarming 12:15-13:30
Innskriving og kontroll av sykkel kl 13:20-13:50 (ved start)

Deltakelse i regionsmesterskapet krever aktivlisens, alle andre er velkomne til å konkurrere i klubbmesterskapet, men kun Bodø CK medlemmer kan bære tittelen "klubbmester".
Premieutdeling på søndag.

Søndag 30.septbember kl 09:00 - Sprint, knappe 1000 meters utfordrende sprintløype i Bjørndalia sykkelpark. 
Regionsleker 6-14 år fra kl 12:00

Racevillage med stands fra våre sponsorer. Kaféservering åpent fra kl 11:00. 

Avhengig av antall påmeldte kjøres det kvallifiseringsheat og A+B finaler. 

Registering, henting av startnumre fra kl 08:00
Løypen åpner for oppvarming 08:00-08:50
Innskriving og kontroll av sykkel minimum 15 minutter før gruppestart.  Rittplan blir klar torsdag 27.09.18 og sendes på epost til deltakerne.

Deltakelse i regionsmesterskapet krever aktivlisens, alle andre er velkomne til å konkurrere i klubbmesterskapet, men kun Bodø CK medlemmer kan bære tittelen "klubbmester". 

tentativ kjøreplan, endringer vil framkomme:
09:00 Kvalifiseringsheat
10:00 Kvartfinaler
11:00 Semifinaler
12:00 Regionsleker
13:00 Finaler
15:30 Premieutdelig Regionsmesterskap Rundbane og Sprint, Klubbmesterskap Rundbane og Sprint, premiering av deltakerne av Sparebanden sykkelkarusell og trekkning av en mengde utrekkspreminer der alle har like sjanser for å vinne, inklusiv årets toppremie, en splitterny XEED terrengsykkel levert av Sport1 Bodø.  

Paraklasser på regionsmesterskapet, løype oppsett etter avtale med arrangør.

Garderober v/ start og mål, samt ved Stamina Mørkved.

Rittet følger reglene i UCI og NCF sitt reglement.  Godkjent hjelm er påbudt.

Startnummer skal plasseres fremst på sykkel + bryst på rytter.



påmelding stenger 24.09.2018 18:00

 

Detaljer

Øvelser

  • Finale 15/16 Sprint 2018 RM Terreng (regionsmesterskap) 30/09/2018 Klasser ▾

    Alle

    1. Gjesterytter Junior
  • Heat 3 - Semi Elite A 30/09/2018 Klasser ▾

    Alle

    1. Gjesterytter Junior
    2. Gjesterytter Senior
  • Heat 4 - Semi Elite B 30/09/2018 Klasser ▾

    Alle

    1. Gjesterytter Junior
    2. Gjesterytter Senior
  • Finale Elite Sprint 2018 RM Terreng (regionsmesterskap) 30/09/2018 Klasser ▾

    Alle

    1. Gjesterytter Junior
    2. Gjesterytter Senior
  • Sprint 2018 RL Terreng (regionsleker) 30/09/2018 Klasser ▾

    Kvinner

    1. K13-14
    2. K11-12

    Menn

    1. M11-12
    2. M13-14

    Alle

    1. M/K10
    2. M/K6-9
  • Prolog, Sprint 2018 RM Terreng (regionsmesterskap) 30/09/2018 Klasser ▾

    Kvinner

    1. K13-14
    2. K15-16
    3. K Junior
    4. K Elite
    5. K30-34 master
    6. K35-39 master
    7. K40-44 master
    8. K45-49 master
    9. K50-54 master
    10. K55-59 master
    11. K60-64 master
    12. K65-69 master
    13. K70+ master
    14. K U23

    Menn

    1. M11-12
    2. M13-14
    3. M15-16
    4. M Junior
    5. M Elite
    6. M30-34 master
    7. M35-39 master
    8. M40-44 master
    9. M45-49 master
    10. M50-54 master
    11. M55-59 master
    12. M60-64 master
    13. M65-69 master
    14. M70+ master
    15. M U23

    Alle

    1. M/K10
    2. BCK klubbmester ungdom
    3. M/K Parautøver
    4. BCK klubbmester senior
    5. Gjesterytter Junior
    6. Gjesterytter Senior
  • Finale 13/14 Sprint 2018 RM Terreng (regionsmesterskap) 30/09/2018 Klasser ▾

    Alle

    1. Gjesterytter Junior